• Telefon: 602 741 265
 • Email: valsa@rekopol.cz
 • Pracovní doba: Pondělí - Pátek 08:00-16:30

Koupelny na klíč

 • Home
 • /
 • Koupelny na klíč

      

 Rekonstrukce bytových jader panelových domů

 

Rekonstrukce bytových jader není jen módním trendem posledních let, ale je nedílnou součástí zvyšování bytové kultury. Je nesporné, že větší část panelové vystavby již překročila hranici přípustného opotřebení a samozřejmě i prvek estetický. V neposlední řadě je také nutno eliminovat vliv skrytých i  viditelných plísní na zdraví uživatelů bytu.

 

Dovolujeme si Vám proto nabídnout komplexní služby při přestavbě bytového jádra, dle Vašich indivi-duálních přání. Samozřejmostí je komplexní dodávka materiálu tj. sanity, van, sprch.koutů, obkladů, dlažeb, příslušenství, podlah, podlahových krytin vč.položení a prací, včetně široké nabídky ostatního  materiálů  a to vše při plné garanci. V případě potřeby zajistíme projektovou dokumentaci a statický posudek (viz.Poradenství   v oboru). Navrhneme Vám dispoziční řešení koupelny, vypracujeme 3D grafický návrh ( viz. 3D Grafika) , včetně detailní cenové nabídky na všechny nabízené profese. Termín kompletní rekonstrukce koupelny provádíme do 10 až 14 pracovních dnů, dle rozsahu a Vašich požadavků. Navíc na koupelnu u nás dostanete tři roky záruku.

Průběh realizace

 •      bourací práce, demontáž stávajícího bytového jádra, řezání panelu,

včetně odvozu a likvidace stavební suti

 •      zednické práce – výstavba nové koupelny a WC, osazení zárubní
 •      nové rozvody vody, odpadů a elektroinstalace
 •      zapravení šliců po rozvodech, potažení stěn lepidlem a usazení perlinky
 •      sádrokartonářské práce
 •      provedení vnitřních omítek
 •      nivelace podlahy, provedení hydroizolace
 •      obklad stěn, položení dlažby
 •      malířské a lakýrnické práce
 •      montáž sanitární keramiky, vodovodních baterií a vybavení
 •      dokončovací práce, závěrečný úklid, předání hotového díla

 

Po dokončení veškerých prací dochází ke konečnému finančnímu vyrovnání, které se odvíjí od skutečné prostavěnosti, předání díla a předávacího protokolu. Součastně s  fakturou za přestavbu bytového jádra
obdržíte i revizní zprávu plynu a elektro.

 

V rámci rekonstrukce bytového jádra provádíme běžně i rekonstrukci celého panelového bytu. Doba provedení závisí na velikosti bytu a rozsahu rekonstrukce a je stanovena po zpracování konkrétní nabídky, běžně se pohy-buje v rozmezí 3-5 týdnů. Podrobnější informace k nabízeným pracím najdete v sekci Stavby a rekonstrukce.

 

V případě zájmu zákazníka dodáme pouze veškerý materiál a zařizovací předměty bez provedení práce. Součástí odběrů zboží je také poradenská činnost pro výběr materiálů a grafický návrh ve 3D zdarma. Nedílnou součástí odběrů je základní materiálová sleva.

 

Naše realizace – viz.fotogalerie.

 Renovace umakartového jádra bez bourání

Naše realizace – úprava umakartu – viz.fotogalerie.

 Rekonstrukce zděných koupelen

Rekonstrukci zděné koupelny provádíme jak v činžovních domech tak i v rodinném domku. Obnovujeme, modernizujeme a měníme design Vaší koupelny dle Vašeho přání, jak podle nejnovějších trendů tak i v pro-vedení klasickém. Průběh realizace je téměř stejný jako při rekonstrukci bytového jádra.

 Kompletní realizace koupelen v rodinných domech

Koupelna v novostavbě rodinného domu nabízí mnohem více možnost řešení  a lze ji zvládnout celkem v krátké době. Zde nejsme většinou v časové tísní jako například u bytového  jádra. V každém případě se u novostavby vyplatí přemýšlet o rozvodech elektřiny, odpadů a vody k jednotlivým zařizovacím předmětům včas, a to nejlépe při dokončování hrubé stavby.  Vyplatí se již v tuto dobu navštívit naše studio, kde Vám poskytneme detailní informace o tom, zda použít podomítkovou baterií, jak ušetřit místo pro bidet, jestli sprchový kout zděný či klasický, atd. Nejsme ničím, nebo jen velmi málo, omezeni a koupelna může být nejen plně funkční, ale i zajímavě řešena. Možná budete překvapeni i Vy, jak může Vaše koupelna vypadat.

 

 

V rodinném domě je spoustu místností a prostor, které se řeší v širším pohledu. Vše musí být barevně a materiálově sladěno a musí to také odpovídat  po  technické a bezpečnostní stránce. Jsou podlahy vhodné do koupelen, a jiné vhodné do chodeb a kuchyní. Co kam použít Vám rádi poradíme na naší vzorkovně.

.

           Bytová  jádra

Panelové bytové domy byly v době své výstavby vybavované bytovými jádry a označeními B2, B3, B4, B6, B7 a B10. Jednotlivé panelové domy se navíc lišily i v provedení rozvodů technických instalací včetně rozvodů vody a odpadů. Dnes již nevyhovující bytová jádra byla do domů osazovaná od roku 1958 do roku 1992. Nejstarší typy jader se už v domech příliš nevyskytují a dnes nejčastěji přestavujeme bytová jádra B3 ( starší typ), B6 a B10.

 

  Velmi rozšířené bytové jádro B3 se vkládalo do paneláků od roku 1961 až do počátku 80. let, najdeme ho v konstrukčních systémech G57 a T 06B.  Typický je průchod přes WC a koupelnu z předsíně až do kuchyně. Průchozí koupelna neměla dostatek místa na osazení umyvadla, použilo se tedy otočné trojúhelníkové umyvadlo – při otevření dveří se umyvadlo muselo otočit nad vanu.

     Původní stav – bytové jádro B6

   Historicky nejmladším bytovým jádrem je  B10, používané v 80. letech (naposledy ještě v roce 1992) v konstrukčních systémech VVÚ – ETA. Použito pro systém OP 1.11. a odvozené varianty. Vyrábělo se ve třech variantách, s šířkou koupelny 160 cm a 120 cm, u třetí varianty pro garsonky měla koupelna (šířky 120 cm) boční vstup, proto musela být spojena s WC.

 

  

Původní stav – bytové jádro B10 – AA -160 cm; BA a BH – 120 cm

   

 

Poměrně snadno se celá dispozice mění u konstrukčních systémů s rozponem příčných stěn 6 m. Častěji jsou ale rozpony menší (420, 360, 300 nebo 240 cm) a zdánlivé příčky jsou staticky propojeny s celým konstrukčním systémem. K jejich vybourání potřebujete posudek statika. A také nezapomeňte, že instalační šachta je neměnná, tu musíte v každém případě zachovat. Změny dispozičního řešení doporučujeme řešit s odborníkem, který vám může ušetřit zbytečné investice. Možná se najde i méně „bolestné“ řešení než vyřezávání panelů švédskými pilami.

 

Náhrada umakartu za nové příčky umožní obložení nových stěn, při stavbě se současně mění i sanitární vybavení a majitelé bytu přemýšlejí, jestli svou koupelnu nezařídit trochu jinak, lépe. Na našem trhu se přece objevují zcela nové vany, sprchové kouty, krásná umyvadla. Klasické bytové jádro totiž řešili před lety odborníci a nevalné dispoziční řešení je dáno především plochou a návaznostmi, které museli respektovat. Těžko na stejném půdoryse dokážete koupelnu zařídit lépe. Pokud chcete provoz koupelny změnit opravdu k lepšímu, budete muset zasáhnout i do dispozice bytu. Proto ještě než začneme s návrhem rekonstrukce, je potřeba zjistit, jak je řešeno vaše stávající bytové jádro. Jeho konstrukce může výrazně ovlivnit možnosti posouvání příček, přilehlé panely nebo nosné cihlové zdi limitující maximální možné rozměry koupelny a také uspořádání zařizovacích předmětů. Pokud chcete provoz koupelny změnit opravdu k lepšímu, budete muset zasáhnout i do dispozice bytu.

 

Každá rada dobrá není. Na internetu a v časopisech o bydlení se objevují rady skutečných odborníků, ale i „takzvaných odborníků“, jak řešit koupelnu ve spojení s výměnou bytového jádra. Nad některými návrhy člověk žasne, doporučené řešení by vám provoz nové koupelny pořádně zkomplikovalo. Navržené dispoziční řešení je totiž mnohem horší než původní. Pokud současně s jádrem nebouráte i další příčky a neměníte půdorys celého bytu, často je rozumnější původní rozvržení sanity ponechat.

Bohužel i v denním tisku, především v jejich přílohách o bydlení, najdeme  prezentovány hrubé chyby vyplívající z absolutní neznalosti problematiky, technických norem i stavebního zákona. Tvrdit například, že při rekonstrukci bytového jádra, spojenou s výměnou vany za sprchový kout, je nutné stavební povolení a vypracování podrobné projektové dokumentace !! Co k tomu dodat !! Tvrdit také, že rekonstrukce musí být hotova do jednoho týdne je informace více než zavádějící. S vlastní zkušeností vím, že právě o tak krátkém termínu hovoří především ti „řemeslníci“, kteří na klasickém jádru ve skutečnosti přešlapují i několik týdnů !

Pročítáme-li některé rady a doporučení, doslova mě běhá mráz po zádech !